Park Wieloryba w Rewalu

Niespełna kilkanaście kilometrów na wschód od Dziwnowa znajdziesz piękną atrakcję dla całej rodziny – jest nim Park Wieloryba z atrakcjami o tematyce morskiej. Warto odwiedzić Park Wieloryba w Rewalu przebywając w tak bliskim sąsiedztwie. Atrakcji wystarczy na cały dzień. Ponad 100 eksponatów morskich, 4 krainy, papugi, piraci, poszukiwanie skarbów. Dla dorosłych orzeźwiająca tawerna, leżaki, sklep z pamiątkami.

Park Wieloryba w Rewalu

Park Miniatur w Dziwnowie

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy podczas wypoczynku nad morzem szukają atrakcji które urozmaicą ich pobyt. To właśnie tutaj zobaczą Państwo latarnie morskie polskiego wybrzeża w jednym miejscu. Nie lada atrakcją są również miniaturowe parowozy poruszające się między latarniami. Bajkowe kolejki oraz tysiąc metrów torów z infrastrukturą kolejową. Jest również miejsce zabaw dla najmłodszych, lody, gofry i kawiarnia.

Park Miniatur

Rejs po Morzu Bałtyckim i Zalewie Kamieńskim

Z przystani pasażerskiej, znajdującej się na Wybrzeżu Kościuszki odbywają się w sezonie letnim regularne rejsy wycieczkowe po Bałtyku, Zalewie Szczecińskim oraz do Kamienia Pomorskiego. Do dyspozycji są trzy statki wycieczkowe, zabierające turystów w rejs. Korsarz i Róża Weneda wypływają w morze, a Victoria płynie przez Zalew Kamieński do Kamienia Pomorskiego. W sezonie jednostki pływają codziennie.

Rejs po Morzu Bałtyckim i Zalewie Kamieńskim

Gabinet figur woskowych w Międzyzdrojach

W Międzyzdrojach ciekawym miejscem, obok słynnej Promenady Gwiazd, jest także Gabinet Figur Woskowych, w którym można obejrzeć woskowe figury najbardziej znanych osób kina oraz teatru. Znajduje się tu blisko sto figur woskowych. Figury przedstawiają postacie znane z filmów, życia politycznego, są tu też gwiazdy muzyki oraz sportu. Figury zachowują oczywiście naturalne wysokości osób, dzięki czemu wyglądają niezwykle realistycznie. Z każdą woskową postacią można sobie wykonać pamiątkowe zdjęcie, które będzie nam przypominało o pobycie w Międzyzdrojach.

Gabinet figur woskowych w Międzyzdrojach

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie

Bałtycki Park Dinozaurów to wspaniała atrakcja dla dzieci, rodzin, czy zorganizowanych grup. Jest to miejsce aktywnego wypoczynku, skrywające wiele tajemnic o historii istnienia dinozaurów. Znajduje się tu: ścieżka edukacyjna, park rozrywki, muzeum, zaplecze gastronomiczne, sklep z pamiątkami. Wśród atrakcji należy wyróżnić: dinozaury naturalnej wielkości, muzeum minerałów, dwa parki linowe, kolejka torowa Pirat, kraina dmuchawców, plac zabaw, ruady, skoki na bungee, salon gier, zwierzyniec.

Bałtycki Park Dinozaurów

Motylarnia w Niechorzu

Będąc w lecie w Niechorzu, koniecznie trzeba odwiedzić tutejszą Motylarnię. To magiczne miejsce, w którym przeróżne gatunki, kolorowych, egzotycznych motyli z przeróżnych zakątków świata, są na wyciągnięcie ręki. Motylarnia w Niechorzu to obiekt zadaszony, ze specjalnie przygotowanym mikroklimatem stwarzającym motylom idealne warunki do życia i latania. Odwiedzając motylarnię, warto zatem ubrać się lekko ale i na kolorowo, motyle bowiem bardzo lubią przysiadać na barwnych obiektach.

Motylarnia

Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach to jeden z czterech takich ośrodków w Polsce. Pomyślane zostało głównie z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Zobaczyć tu można bajecznie kolorowe ryby z różnych zakątków globu. Wizyta w Oceanarium to niepowtarzalna okazja do przyjrzenia się podwodnemu światu. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć egzotyczne ryby i inne morskie organizmy.

Oceanarium w Międzyzdrojach

Truskawkowe Miasteczko w Koserow (Niemcy)

W parku Karls Erlebnisdorf można szaleć i bawić się w środku i na zewnątrz przez cały dzień. To prawdziwy raj dla dzieci, które mogą przejechać się kolejką traktorową, pojeździć na kucyku, zjechać na worku z ogromnej zjeżdżalni, czy wejść do zagrody kóz i owiec. W manufakturach Karla można codziennie obejrzeć, jak produkowane jest mydło truskawkowe, marmolada, cukierki truskawkowe, a także chleb, bułki oraz kawa i ser żółty.

Truskawkowe Miasteczko

Sporty wodne

W Dziwnowie panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Sprzyja temu mnogość różnorodnych akwenów wodnych: oprócz morskich fal, wszystkich wodniaków zaprasza również Zalew Kamieński i Cieśnina Dziwna. Kajakiem można pływać po jeziorze Martwa Dziwna, Zalewie Kamieńskim, rzece Dziwnej.

Sporty wodne

Windsurfing

Dziwnowskie akweny wodne przyciągają też miłośników coraz bardziej popularnego w Polsce pływania na desce. Na wodach Zatoki Wrzosowskiej i Zalewu Kamieńskiego często widać windsurferów i kitesurferów. Na wodach Zalewu Kamieńskiego i na morzu można też jeździć na nartach wodnych i uprawiać wakeboarding.

Windsurfing

Jazda konna

Osobom preferującym aktywny wypoczynek polecamy jazdę konną w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Kogutem” znajdującym się 4 km od Dziwnowa. Stadnina mieści się we Wrzosowie. Gospodarstwo oferuje m.in.: jazdę konną na padoku i ujeżdżalni, wyjazdy w teren, oraz przejażdżkę bryczką (max 8 osób).

Jazda konna

Sandra Aquapark w Pogorzelicy

Największe na Pomorzu centrum wodne z wieloma niespotykanymi atrakcjami: boisko do gier wodnych, ekscytująca zjeżdżalnia z zapadnią, czy też wodna dżungla dla dzieci. Ciekawostką jest także niepowtarzalny wodny tor przeszkód oraz wodny plac zabaw z zatopionym statkiem.

Sandra aquapark w Pogorzelicy

Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu znajduje się na klifowym brzegu i dominuje nad okolicą. To druga, pod względem wysokości latarnia na polskim wybrzeżu. Jej całkowita wysokość to około 45 metrów. Latarnię wybudowano w 1866 r.

Latarnia morska w Niechorzu